.
.
.
Duyuru: Wi-Fi Savaş Nasıl Yapılır? - Pokémon Master Forumları
 

Duyuru: Wi-Fi Savaş Nasıl Yapılır?

Pokemon Master Wi-Fi turnuvası ile ilgili her şey bu bölümde...
Kullanıcı avatarı
Diva
Pokemon Master
Pokemon Master
Mesajlar: 5004
Kayıt: Pzt Eyl 13, 2010 3:30 pm
Konum: Alamos Town
İletişim:

Duyuru: Wi-Fi Savaş Nasıl Yapılır?

Mesajgönderen Diva » Cum Eyl 13, 2013 10:10 am

* Öncelikle elinizde DS(ve türevleri) ya da 3DS konsolunuz bulunması gerekir. Daha sonra da orijinal Black, White, Black 2 ya da White 2 oyunlarından birine sahip olmanız gerekir.

* Wi-Fi üzerinden savaş yapabilmeniz için konsolunuzun bağlanabileceğiz kablosuz bir modeme ihtiyacınız var. Kablosuz modemle internet kullanılan bir yerde olmalısınız yani.

* Savaş yapacağınız kişiyi arkadaş olarak eklemelisiniz, o da sizi eklemeli. (Tek taraflı ekleme işe yaramaz) Bunun için Friend Code denilen ve her oyun sahibinde olan kodu arkadaşınızla paylaşmalısınız.

* Friend Code, çantanızda bulunan ve ilk GYM 'den sonra aldığınız Pal Pad bulunmaktadır. Orada Friend List, Your Friend Code gibi seçeneklerden arkadaş ekleme ya da kendi Friend Code'unuzu görebilirsiniz.

* Daha sonra oyunda Pokemon Merkezleri'nden herhangi birine giderek (Victory Road ve Pokemon Ligi hariç) üst kata çıkıyoruz ve ortadaki bayanla konuşarak Nintendo wi-fi ağına bağlanıyoruz. Bağlandıktan sonra bir odaya girmiş oluyoruz. Eğer sizde ekli olan arkadaşlarınız da aynı anda bağlanmışsa o odada buluşuyorsunuz.

* Arkadaşınızla gidip konuşma yoluyla bağlantı kuruyorsunuz. (İki kişi aynı anda yapınca sorun çıkıyor, mümkünse bir kişi yapsın)

* Bağlantı kurulduktan sonra çıkan seçeneklerden Battle'ı seçiyoruz. Savaş seçeneklerinden de Single Battle'i seçiyoruz.

* Ve maç başlasın :)
Resim

FC: 1822 - 3800 - 3502

“Wi-Fi Turnuvası” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited ::
Türkçe çeviri: phpBB Türkiye :: ProSilverOnTheRocks by HaNNF :: Tüm zamanlar UTC+03:00
cron