"Pokémon'un gizemlerle dolu inanılmaz dünyasına hoşgeldiniz!"
  Haftanın Pokémon'u
  Türkiye'de

Saving the World from Ruins
  Japonya'da

Purrloin: Sweet or Sneaky?
  Amerika'da

Oshawott's Lost Scalchop
  Biliyor Musunuz?

V-Generate saldırısının BP'sinin 180 olduğunu ve en güçlü ateş saldırısı olduğunu biliyor muydunuz?
Haberler
Pokemon Super Scramble İlk Haftasında 1.Sırada

Geçen hafta Japonya'da çıkan Pokemon oyun serisinin 3DS için hazırlanmış olan oyunu Super Pokemon Scramble, ilk haftasında 116 bin adet satarak listede ilk sırada yer aldı. İşte bu hafta Japonya'da en çok satan 5 oyun:

1) Super Pokémon Scramble (3DS) - 116,000
2) MonHun Nikki: Poka Poka Ailu Mura G (PSP) - 111,000
3) Rhythm Heaven Wii (Wii) - 94,000
4) Atsumete! Kirby (DS) - 57,000
5) J-League Pro Soccer Club o Tsukurou! 7 Euro Plus (PSP) - 43,000


14.Film İlk Haftasında 2.Sırada
ResimGeçtiğimiz hafta vizyona giren Pokémon 14: Victini and the Dark Hero: Zekrom ve Victini and the Light Hero: Reshiram filmleri, ilk haftasında beklenen başarıyı göstererek Japonya'da haftanın en çok izlenen 2.filmi oldu. Listede liderliği Harry Potter serisinin son filmi elde etti.


14. Film 2 Versiyonu ile 16 Temmuz'da Görücüye ÇıkıyorPokémon 14: Victini and The Dark Hero: Zekrom ve Victini and The Light Hero: Reshiram, 16 Temmuz'da Japonya'da görücüye çıkıyor. Bir ilkin yaşanacağı gösterimde aynı konu iki farklı şekilde anlatılacak. Bilet satışında rekor kırarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı'na yazdıran film, ikili gösterimle de ilgiyi üzeine çekeceğe benziyor. Son yayınlanan tanıtımları ile de sağlam iki filmin bizleri beklediği görülmektedir.


Yeni Film, Serinin Kendi Rekorunu Kırdı
Resim


2008 Yılında Pokémon 11: Giratina & The Sky Warrior filmi internetten satmış olduğu 2 milyon 390 bin bilet satışı ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmıştı. Bu büyük rekoru yine bir pokemon filmi kırmış oldu. Pokémon film serisinin 14.filmleri olan Victini and The Dark Hero: Zekrom ve Victini and The Light Hero: Reshiram, henüz mayıs ayı rakamlarına göre internetten 2 milyon 700 bin bilet satışı yaparak Guinnes Rekorlar Kİtabı'na girdi. Pokémon'un başarılarının devam etmesi dileğiyle...

Nintendo Yeni Konsolu ile Karşınızda

Resim

 

Nintendo, 2012 yılında piyasaya süreceği yeni oyun konsolu Wii U'yu E3 fuarında görücüye çıkardı. Dokunmatik ekranlı bir padine sahip olan yeni oyun konsolu, bir çok yeniliği de beraberinde getiriyor. Tanıtım videosunda bu yenilikler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Nintendo Wii U, 2012 yılında piyasaya sürüleceğinden şu an için hakkında fazla bir bilgiye sahip değiliz. Ama şu kesin ki Nintendo yine oyun dünyasına damga vuracak bir konsolla karşımızda. Bu konsolda yapılacak bir pokemon oyununu da tüm pokemoncular sabırla beklemekteyiz. Haberin devamında Wii U'nun resimlerine ve tanıtım filmine ulaşabilirsiniz.


3DS için Pokedex
Resim


Nintendo, 3DS konsolu için ilk Pokemon oyununu duyurdu. Aslında bu bir oyun sayılmaz. Bu bir Pokedex. Black & White oyununa ait 150'nin üzerindeki yeni pokemonların tüm pokedex bilgilerini içeren bu program, 3DS'in eShop'u üzerinden ücretsiz olarak indirilecektir. Başlangıçta 16 Pokemon bulunacak fakat zamanla qr kodlarını taratarak , spotpass ve streetpass özellikleriyle bu sayı artırılacaktır. Ayrıca kullanıcı tüm pokemonları 360 derece çevirerek 3D olarak görebilecektir. Oyun hakkında yayınlanacak olan yeni bilgileri bu başlıktan takip edebilirsiniz.

Victini Etkinliği İçin Süre Daralıyor
 
Pokémon Black ve White'ın çıkışlarıyla birlikte aktif olan Efsanevi Zafer Pokémon'u Victini için yapılan Wi-fi etkinliği 27 Nisan tarihinde sona eriyor. Victini'nin bulunduğu Liberty Island adlı adaya gitmek için kullanılacak olan Liberty Pass'i dağıtan etkinliğe eğer hala katılmadıysanız acele etmenizde fayda var. Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yeni Oyun Yolda

Coro Coro dergisinin bu ay ki sayısında bahsedilen habere göre Pokemon serisinin yeni oyununun ismi 21 Mayıs'ta duyurulacak. Bu oyun Battle Revulotion gibi bir Wii oyunu mu olacak yoksa Ranger gibi farklı içeriğe sahip bir oyun mu olacak ya da Nintendo 3DS için Black & White'ın yeni versiyonu mu olacak ? Şimdilik kimse bir şey bilmiyor. 21 Mayıs'ta merakımız giderilene kadar yorumlamak size kalmış.


Pokemon 14.Film'den Yeni Görüntüler

Pokemon film serisinin 14. filmi bilindiği gibi 2 filmden oluşuyor. Bu iki filmden yeni görüntülerin bulunduğu tanıtım videosu yayınlandı. Victini and the Dark Hero: Zekrom ve Victini and the Light Hero: Reshiram filmlerine ait yeni tanıtımı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 ABD'de Black & White Fırtınası Rekor Getirdi
Resim6 Mart 2011'de ABD'de resmen satışa çıkan Pokemon serisinin yeni oyunları Black ve White, yalnızca bir günde 1 milyon 80 bin satış yaparak bir rekora imza attı. Bu rakam aynı zamanda pokemon oyunları içinde en iyi çıkış rakamı olarak kayıtlara geçti. Bundan önceki rekor Diamond & Pearl'e aitti. 780 bin satış rakamı ile 2007 yılında bu rekoru ele geçirmişti fakat Black ve White 2011 yılında bu rekoru elde etmiş oldu.


Site & Forum
  Son 5 Haber
  Son 5 Mesaj
Pokemon Bursa Ligi
sahteqar - 15.09.2011, 06:02
Doğum Günü Kutlama Başlığı
Umbreon - 14.09.2011, 14:31
Pokemon Bursa Ligi
Cezaqolk - 14.09.2011, 12:10
Pokemon Bursa Ligi
Blaziken325 - 14.09.2011, 12:09
Shark Night 3D
SharK24 - 14.09.2011, 10:37
Menüler