Pokemon GO 3.Nesil (Hoenn) Pokemonlar

Pokemon GO’ya 3.nesil pokemonların gelip gelmeyeceği konusu bir süredir gündemdeydi. Daha önce Cadılar Bayramı etkinliğinde bazı 3.nesil pokemonları Pokemon GO’da geçici bir süreyle görmüştük. Bu etkinlik zaten firmanın 3.nesil pokemonları oyuna getireceğinin sinyalini vermişti.

Niantic sonunda bugün yaptığı açıklama ve yayınladığı tanıtım videosu ile Pokemon GO’ya Hoenn pokemonları yani 3.nesil pokemonların gelişini duyurdu. Ama maalesef yine tam olarak 3.nesil pokemonları oyunda göremiyoruz. Firma ilk etapta 3.nesle ait 50 pokemonun oyuna geleceğini duyurdu.

Bununla birlikte artık oyunda hava şartlarına göre pokemonların karşımıza çıkma oranında değişimler olacak. Aşağıdaki listeden hangi pokemonun hangi hava şartlarında ortaya çıkacağını görebilirsiniz:

Clear (Açık Hava) : Çimen, Yer ve Ateş türleri
Rain (Yağmurlu): Su, Elektrik ve Böcek türleri
Snow (Karlı): Buz ve Çelik türleri
Windy (Rüzgarlı): Ejder, Uçuş ve Psişik türleri
Foggy (Sisli): Karanlık ve hayalet türleri

Böylece artık oyunda hava şartlarına göre de değişimler olacak. Aynı zamanda bu hava şartlarına göre pokemonlar daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacak. Örneğin, Su türü bir pokemon olan Mudkip, yağmurlu havalarda daha çok karşımıza çıkarken aynı zamanda CP’si daha yüksek olacak.

Niantic, 50 pokemon dışında kalan 3.nesil pokemonların ne zaman oyuna ekleneceğini duyurmadı fakat yakın zamanda olacağı kesin gibi görünüyor. Bu güncelleme ise hafta sonunda gelecek.

Pokemon GO resmi sitesinde yayınlanan tanıtım videosu:
 


Bir cevap yazın